SUPP
Przerwa wakacyjna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Koordynator SUPP   
poniedziałek, 29 maja 2017 21:23

Szanowni Państwo,

Informujemy że z dniem 9 czerwca Poradnia Prawna UAM kończy swoją działalność w tym roku akademickim ze względu na sesję egzaminacyjną oraz wakacje letnie.

Poradnia wznowi działalność w październiku 2017.

Maciej Mączyński

Koordynator SUPP Poznań

 
Dyżury w semestrze letnim 2016/17 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Koordynator SUPP   
poniedziałek, 06 marca 2017 18:07

Poprawiony: niedziela, 22 października 2017 12:29
 
nabór - semestr letni 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Koordynator SUPP   
środa, 22 lutego 2017 20:38

Drodzy Studenci prawa i administracji,
zapraszamy osoby zainteresowane wolontariatem w  Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej do wysłania zgłoszenia na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna udziela pomocy prawnej osobom, którym sytuacja materialna nie pozwala na korzystanie z profesjonalnych usług prawniczych. 
W Poradni sporządza się opinie prawne i wzory pism procesowych.

Studenci będący wolontariuszami pracują w pięciu sekcjach: cywilnej, karnej, administracyjnej, prawa pracy oraz nowo utworzonej sekcji prawa rolnego. Każdy student należy do jednej sekcji. Studenci pracują w parach - każda para raz w tygodniu odbywa dyżur trwający dwie godziny. Na dyżurach odbywają się spotkania z klientami, podczas których przyjmowane są nowe sprawy i wydawane sporządzone opinie.

Studenci pracują pod nadzorem i opieką merytoryczną pracowników naukowych Uniwersytetu. Dla każdej pary przydzielony jest opiekun, który sprawdza i zatwierdza przygotowywane przez studentów projekty opinii.

Wolontariat w Poradni trwa minimum przez jeden semestr. Istnieje możliwość zapisania się na przedmiot dodatkowy "Poradnia prawna" w systemie USOS, który jest punktowany tak jak wszystkie inne przedmioty dodatkowe, a podstawą uzyskania zaliczenia jest uczestniczenie w pracy Poradni i prawidłowe wywiązywanie się z obowiązków. W ramach działalności w SUPP można również zaliczyć obowiązkowe praktyki studenckie.

Szczegółowe zasady funkcjonowania Poradni, w tym informacje o przydzieleniu do sekcji, pary i opiekuna, będą przekazane na spotkaniu wszystkich przyjętych wolontariuszy, o terminie którego zostaną oni poinformowani.

Na zgłoszenia czekamy do 05 marca 2017 roku
 
przerwa międzysemestralna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Koordynator SUPP   
środa, 01 lutego 2017 19:51

Szanowni Państwo,
informujemy, że ze względu na sesję egzaminacyjną poradnia nie będzie czynna od 06 lutego 2017 roku do 10 marca 2017 roku.
Na dyżury zapraszamy w przyszłym semestrze.

 
przerwa świąteczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Koordynator SUPP   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 20:38

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach 21 grudnia 2016 roku - 02 stycznia 2017 roku Poradnia nie będzie dyżurować.
Zapraszamy po świętach!

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 2 z 6